+38 (044) 338-6000

Проектування сільськогосподарської будівлі

Проектування сільськогосподарських будівель

Проектування сільськогосподарських будівель і споруд є основою грамотного функціонування господарств, до складу яких входять ферми. При проектуванні таких конструкцій, крім функціонального значення (свиноферми, молочні комплекси або птахоферми) повинні бути враховані умови роботи і природні особливості. У будь-якому випадку сільськогосподарські конструкції повинні відрізнятися довговічністю, надійністю і можливістю їх транспортування. Для цього краще застосовувати збірно-розбірні конструкції.

Від умов утримання тварин буде залежати їх продуктивність, а в результаті рентабельність господарства. Тому правильний вибір типу і якість збудованих ферм - це можливість підвищення рентабельності господарства. В даний час вже доведено, в тому числі і на практиці, що будівництво тваринницьких ферм у вигляді стандартних бетонних конструкцій, які повсюдно поширені в нашій країні, себе не виправдало, так як вони малопридатні для утримання і вирощування в них високопродуктивних тварин.

sg1

sg2

sg3

Малоповерхове зведення ферм для худоби і птахів

Недоліки бетонних конструкцій:

• висока теплопровідність бетону унеможливлює підтримання правильного мікроклімату, влітку в таких фермах дуже жарко, а взимку холодно;
• підвищена вологість: волога конденсується на холодній бетонній підлозі;
• відсутність свіжого повітря (немає припливно-витяжної вентиляції, вікна не відкриваються через протяги у приміщеннях), в результаті повітря з великим вмістом аміаку сприяє появі гнильних бактерій і швидкому їх розмноженню;
• хвороби тварин через відсутність необхідних умов (кратність повітрообміну, температура, вологість, перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин в повітрі) призводить до зниження продуктивності.

Тому сьогодні при проектуванні ферм особлива увага приділяється розробці проекту припливно-витяжної вентиляції. Більшого позитивного ефекту можна досягти при комбінуванні природної і примусової вентиляції. Розрахунок кратності повітрообміну при проектуванні природної вентиляції повинен проводитися з урахуванням кліматичних умов конкретного регіону, для якого здійснюється розробка проекту. При будівництві корівника рекомендується, в частині опалення та вентиляції, прораховувати умови і проектувати пристрої, завдяки яким холодне повітря від підлоги буде витягуватися через отвір в даху, але при цьому не буде потрапляти на тварин.

Набагато більшої уваги заслуговують дерев'яні конструкції, або ферми, побудовані з цегли. Але і в тому, і в іншому випадку, для забезпечення правильного мікроклімату, повинні виконуватися ряд додаткових умов, які спричинять за собою збільшення витрат. Найбільш оптимальним і перспективним варіантом є будівництво ферм з сендвіч-панелей.

Будівництво тваринницьких комплексів

Для того щоб почати будівництво свинарника або тваринницького комплексу, необхідно сформулювати завдання і виробити підхід у вирішенні основних питань:

• визначитися з типом утримання тварин;
• вибрати розміри стійл;
• спосіб приготування і подачі кормів;
• спосіб видалення гною;
• організація системи напування тварин;
• вибрати тип стійлового обладнання;
• визначити варіант підстилки.

При вирішенні цих та інших питань, на які господар повинен знайти вірне рішення, доведеться зробити вибір між можливою економією на стадії проектування, будівництва, закупівлі і монтажу устаткування і тим результатом, який він планує отримати. На цьому етапі і слід приймати рішення про те, яким шляхом слід піти: реконструкція старого тваринницького комплексу або будівництво нового пташника, свинарника, корівника.

При визначенні кількості поголів'я, яке планується утримувати в новому чи відреконструйованому спорудженні необхідно співвіднести його кількість з можливістю дотримання технології утримання тварин і очікуваною продуктивністю. Детальне опрацювання всіх технологічних аспектів утримання худоби допоможе досягти запланованих результатів після реалізації проекту. В цей процес повинні бути залучені фахівці, які будуть в подальшому експлуатувати цей комплекс. Крім того слід вивчити досвід інших господарств, включаючи досвід відомих зарубіжних виробників.

Замовити зворотній дзвінок