+38 (044) 338-6000

Тест на герметичність

Тест на герметичність будівлі

При проведенні енергоаудиту важливо знайти проблемні місця. Тепловізор, прилад для візуалізації і вимірювання різниці температур, далеко не завжди показує всі проблеми. Для виконання комплексного обстеження використовують цілий перелік приладів і програм залежно від того які проблеми ми будемо шукати.

Тепловізор використовують для визначення нерівномірності прогріву приміщень теплою підлогою, визначення рівня втрат через стіни і перекриття, пошук містків холоду.

Але не завжди за допомогою тепловізора можна чітко ідентифікувати проблему. Особливо це стосується тих ситуацій на які впливають певні погодні умови. Наприклад виникнення протягів при вітряній погоді. Для визначення місць негерметичності зовнішньої оболонки будівлі використовують Blower-Door. Це комплекс приладів і програмних продуктів для виявлення і визначення рівня інфільтраційних втрат. У європейських нормах з енергозбереження чітко прописані граничні показники не герметичності будівель. Наприклад для пасивних будинків цей показник повинен бути не більше n 50 = 0,6 Vоб / год. Для вимірювання цього показника використовують спеціальну мембрану з вентилятором яку встановлюють в дверний проріз на місце вхідних дверей, інші отвори, (вентиляційні та каналізаційні труби) на час проведення тесту, щільно закривають. За допомогою вентилятора створюється надлишковий тиск або розрідження в будинку в 50 Па і в цей час датчиками вимірюють рівень зміни цього тиску. Чим швидше тиск вирівнюється з атмосферним тим менше герметична будівля. Під час підвищеного тиску в будинку, при використанні димо машини, можна візуалізувати проблемні місця. 

10

11 

У холодну пору року місця з основними тепловими втратами добре видно в тепловізор. Основні проблемні місця для перевірки: дефекти віконних ущільнювачів, неякісний монтаж вікон, щілини при стику різних конструкцій (стін і покрівлі, стін і перекриттів). Варто пам'ятати що усунення проблем з герметичністю будівель коштує дуже дешево в процесі будівництва і в сто разів більше після здачі будинку в експлуатацію. Проведення комплексного енергоаудиту включає в себе проведення аудиту електричних мереж. Для цього використовують аналізатори якості електричної енергії, для оцінки ізоляції проводів використовують мегаомметр і для аналізу розподілу навантажень - струмові кліщі.

Для точкового вимірювання температури можливе використання пірометра і контактного термометра. При оптимізації схем освітленості використовують люксометр. При аудиті систем вентиляції та кондиціонування необхідний термоанемометр.

Також для комплексної оцінки використовують багатофункціональні вимірювачі - реєстратори. Вони проводять вимірювання і запис набору даних за період часу. 

Замовити зворотній дзвінок