+38 (044) 338-6000

Обстеження доріг

Обстеження доріг

Обстеження доріг - це комплексна робота різних експертів, необхідна для незалежної оцінки якості транспортних комунікацій. Дана будівельно-технічна експертиза спрямована на виявлення ступеня відповідності їх характеристик необхідним вимогам. Обстеження може стосуватися не тільки безпосередньо самих автомобільних доріг, а й внутрішніх автомобільних проїздів, парковок, тротуарів, майданчиків поблизу житлових і офісних будівель, міських площ.

Цілі обстеження доріг

  • оцінка якості доріг, з рекомендаціями, щодо необхідного комплексу будівельно-ремонтних робіт;
  • підтвердження відповідності об'єкта дослідження нормативним параметрам;
  • виявлення порушень у вже проведених будівельних роботах або недоліків проекту майбутнього дорожнього будівництва;
  • визначення вартості вже виконаних або тільки запланованих робіт по зміцненню полотна (наприклад, можна виявити штучно завищену ціну або невідповідність обсягів витрачених будматеріалів заявленій кількості);

Процес обстеження доріг

Будівельно-технічна експертиза автомобільних доріг проводиться не тільки при зведенні комплексних споруд з великими паркувальними зонами і виходом на проїжджу частину або міські площі, але практично при будь-якому будівництві, так як прибудинкова територія майже завжди вимагає наявності транспортних комунікацій.

В процесі обстеження доріг аналізується структура, склад, а також якість матеріалів дорожнього покриття і робіт з його облаштування. Виявлені характеристики співвідносяться з вимогами проектів. На предмет юридичної грамотності і економічної ефективності також оцінюють саму виконавчу або проектно-кошторисну документацію.

Роботи з експертизи, як правило, проводяться в кілька етапів. Спочатку вивчаються технічні вимоги, зазначені в документах, збираються результати різних досліджень, проведених на місцевості (картографічного, геоморфологічного, екологічного та ін.), аналізуються дані про інтенсивність транспортного потоку, відбувається візуальна оцінка якості покриття, плануються види необхідних робіт і терміни їх виконання.

Після підготовчих заходів фахівці приступають до інструментального обстеження доріг, необхідного для отримання достовірних даних. Воно може включати методи неруйнівного аналізу, а також часткового оперативного втручання в структуру дорожнього полотна. За допомогою спеціального обладнання робиться його інженерно-геологічна експертиза.

doroga1

doroga2

doroga3

В ході цього дослідження оцінюється ступінь ущільнення грунту, вимірюється товщина шарів транспортного покриття, забираються лабораторні проби і проводяться механічні випробування будівельних матеріалів. Параметри поперечного профілю дорожнього полотна порівнюються з проектною документацією. Окремо досліджуються водовідвідні комунікації. Все це дозволяє оцінити якість уже виконаних або склад необхідних будівельних робіт, співвіднести його з проектною вартістю і вимог ДСТУ.

При проведенні обстеження доріг необхідно враховувати ряд особливостей, таких як залежність цього аналізу від сезонних і метеорологічних умов або транспортний потік на досліджуванії території. Експертна оцінка стану дорожнього полотна - це комплексний захід, що вимагає від провідних його фахівців знання найдрібніших тонкощів інженерного аналізу і вміння привести його результати у відповідність з існуючими нормативними вимогами. 

В рамках технічного обстеження автодоріг проводиться оцінка:

  • якості застосованих будівельних матеріалів і їх відповідність вимогам проекту;
  • оцінка якості будівельно-монтажних робіт при влаштуванні шарів дорожнього одягу;
  • оцінка основних параметрів поперечного профілю доріг;
  • оцінка водовідвідних пристроїв доріг. 

Що ви отримуєте після закінчення обстеження

За підсумками обстеження дорожнього полотна розробляють робочий звіт, що включає всі необхідні графіки, висновки і рекомендації. З нього клієнт може дізнатися коефіцієнт аварійності вивченої ділянки доріг, зрозуміти, який ремонт потрібно провести - ямковий або капітальний - або оцінити склад необхідних робіт, вартість укладання дорожнього полотна.

Підсумковий висновок, зроблений фахівцями нашої компанії, це не тільки документ, що володіє юридичною силою, а й ефективні рекомендації експертів для проведення подальших будівельних і ремонтних робіт на ваших дорогах. 

Замовити зворотній дзвінок