+38 (044) 338-6000

Обстеження фундаменту

Обстеження фундаменту

Обстеження технічного стану основ і фундаментів споруд виконуються відповідно до технічного завдання. Склад, обсяги, методи і послідовність виконання робіт обгрунтовуються в робочій програмі, що входить в загальну програму моніторингу, з урахуванням ступеня вивченості та складності природних умов.

У період обстеження фундаментів і грунтів основ будівель і споруд визначаються: тип фундаментів і їх форма в плані, розмір, глибина залягання, виконані раніше підсилення фундаментів і закріплення підстав (якщо таке було); міцність конструкції фундаментів з встановленням пошкоджень. Відбираються проби для лабораторних випробувань матеріалів основ будівель. Встановлюється наявність і стан гідроізоляції.

Розташування і загальне число виробок, точок зондування, необхідність застосування геофізичних методів, обсяг і склад визначень фізико-механічних характеристик ґрунтів залежать від розмірів будівлі або споруди, складності інженерно-геологічної будови майданчика. Також враховуються виявлені при деформації конструкцій будівель і споруд, з метою деталізації, дослідження ґрунтових умов в місцях деформування будівель.

fundamen3

fundamen2

fundamen1

Контрольні шурфи проходять в залежності від місцевих умов конструкції будівлі і його стану з зовнішньої або внутрішньої сторони фундаментів.

Фізико-механічні характеристики грунтів визначаються за зразками, що відбираються в процесі обстеження.

В результаті обстеження грунтів будівель і споруд встановлюється відповідність нових даних, архівних (якщо вони є). Виявлені відмінності в інженерно-геологічної та гідрогеологічної обстановки і властивості ґрунтів використовуються для виявлення причин деформацій і пошкоджень будівель, розробки прогнозів і враховуються (при необхідності) при виборі способів підсилення фундаментів або зміцнення підстави. 

Замовити зворотній дзвінок