+38 (044) 338-6000

Обстеження мостів

Обстеження мостів

Під час будівництва мостів часто потрібні короткі терміни здачі об'єкта, при цьому якість робіт має бути високою. Саме для цього існує технічне обстеження и випробування мостів.

Метою виконання робіт є об'єктивна оцінка технічного стану моста (інженерної конструкції), своєчасне виявлення проблемних вузлів з критичним зносом і ушкодженнями відповідальних вузлів внаслідок тривалої експлуатації або після різних аварійних ситуацій. Обстеження і випробування мостів виконується без руйнування візуальним і інструментальним способами.

Програма робіт включає в себе комплексне і максимально повне виявлення дефектів металевих конструкцій за характерними ознаками, проведення вимірювальних робіт з метою виявлення порушень первісної геометрії конструкції. Проводиться аналіз стану зварних швів болтових і клепаних з'єднань, проводиться хімічний аналіз елементів сталевих конструкцій. На основі отриманих даних даються рекомендації по максимальним навантаженням, при необхідності виконується випробування пробними навантаженнями. Всі роботи проводяться з урахуванням вимог положень державних стандартів. 

most1

most2

most3

Візуальні обстеження. Є неодмінною умовою виконання робіт з обстеження та випробування мостів, дозволяють фіксувати видимі розриви окремих елементів конструкції, різні дефекти поверхневого шару внаслідок впливу корозійних процесів або механічних статичних і динамічних навантажень. Особлива увага приділяється огляду несучих вузлів, при необхідності використовуються збільшувальні прилади.

Інструментальні обстеження. Дозволяють виявити можливі відхилення окремих елементів конструкцій від заданих початкових положень, зміну відстаней між ними і порушення лінійності поверхонь внаслідок деформації конструкції. Для інструментальних обстежень використовуються спеціальні прилади і пристосування, всі отримані дані звіряються з початковим проектом споруди. Перевіряються всі основні несучі елементи і конструкції.

Приймальні обстеження і випробування мостів, а також споруд мостового типу, проводять для всіх нових об'єктів з індивідуальними конструкціями прогонових будов і опор. Перед початком проведення робіт розробляється програма випробувань моста, яка враховує специфіку його реальної роботи. Далі за затвердженою Замовником Програмою випробувань виконуються всі необхідні роботи. Крім натурних вимірів і випробувань проводиться перевірочний розрахунок за програмою випробувань для порівняння натурних показників з теоретичними значеннями. 

"КиївПроект" володіє професійними кадрами, інструментами, спеціальним обладнанням і великим практичним досвідом з виконання робіт з обстеження та випробування конструкцій мостів, технічного стану конструктивних елементів, залишкової несучої здатності, станом зварних швів та інших сполучних елементів споруд. Обстеження мостів виконується з урахуванням положень державних стандартів і нормативних галузевих документів.

Комплексне обстеження мостів - організація процесу

Під час обстеження мостів організація процесу повинна складатися з декількох етапів. 

  • Підготовчі роботи. Співробітники нашої компанії виконують попередній огляд об'єкта на предмет визначення обсягу робіт, методів і способів проведення обстежень, необхідності виготовлення додаткових пристосувань.
  • Знайомство з технічною документацією споруди і умовами його експлуатації. Технічні обстеження мостів враховують вихідні дані об'єкта і інженерні особливості його конструктивних елементів.
  • Оцінка фактичного стану, виконання розрахунків по максимальних навантаженнях експлуатації.
  • Складання акту виконаних робіт із зазначенням характеристик виявлених відхилень від норм окремих вузлів або конструктивних елементів. На загальну вартість обстеження мостів впливають архітектурні особливості об'єктів і складність робіт з комплексного обстеження.

У нас досить різногалузевих фахівців, щоб в комплексі вирішувати всі проблеми замовників. Роботи виконуються співробітниками зі спеціальною освітою та значним практичним досвідом вирішення складних завдань. Вони можуть самостійно знаходити оптимальні виходи з нестандартних ситуацій. Після закінчення робіт складаються акти встановленого зразка з підписом відповідальних осіб.

Замовити зворотній дзвінок