+38 (044) 338-6000

Обстеження несучих конструкцій

Обстеження несучих конструкцій

Конструкції - найважливіший елемент будівель і споруд, що забезпечує міцність всього будівельного об'єкту.

Технічне обстеження будівельних конструкцій будівлі проводиться в наступних випадках:

  • при реконструкції і переплануванні будівлі, так як при проведенні цих робіт можливе посилення навантаження на конструкції;
  • при непередбачених впливах на будівельний об'єкт (наприклад, при підземному будівництві поруч з об'єктом, коли є припущення про руйнування шарів грунту під фундаментом будівлі, істотні зміни температурного режиму і т.д.);
  • при виявленні відступів від проекту будівлі, споруди;
  • при зміні призначення будівлі, споруди в порівнянні з проектом;
  • при поновленні «замороженого» будівництва;
  • після аварій, пожеж і стихійних лих;
  • при передачі будівлі, споруди новому власнику;
  • перед реставраційними роботами, якщо вони пов'язані з необхідністю збереження наявних конструкцій.  

nesushhie konstrukcii1

nesushhie konstrukcii3

nesushhie konstrukcii2

Обстеження конструкцій будівель і споруд можуть проводитися візуально, або за допомогою приладів неруйнівного контролю (наприклад, ультразвукові дослідження). Також міцність конструкцій може бути досліджена за допомогою спеціально підготовленого руйнування невеликої частини конструкцій, з виміром всіх параметрів такого руйнування.

Як правило, при обстеженні спершу проводиться загальне дослідження всіх конструкцій, з уточненням найбільш навантажених ділянок несучих конструкцій. Визначаються етапи і методи подальших досліджень, проводиться відбір лабораторних зразків, проводиться розтин окремих ділянок конструкцій, за допомогою шурфів вивчається фундамент і залягаючі під ним грунтові шари.

Потім визначаються дефекти і пошкодження, проводиться розрахунок несучої здатності конструкцій споруди. За результатами обстеження конструкцій будівель і споруд складається докладний звіт, що включає описи та фотографії споруди, поверхові плани перекриттів, результати лабораторних та інших досліджень, з'ясовані міцності використаних при будівництві матеріалів, загальну оцінку зносу споруди і його конструкцій і, при необхідності, рекомендації щодо зміцнення конструкцій будівлі.

Також на підставі висновку експертизи про міцність несучих конструкцій будівлі робляться висновки про подальшу безпечну експлуатацію будівлі. 

Замовити зворотній дзвінок