+38 (044) 338-6000

Обстеження перекриттів

Обстеження перекриттів

Точний склад робіт з обстеження перекриттів багато в чому залежить від необхідних цілей загального обстеження будівлі і споруди, а також супутніх обставин. Наприклад, при проведенні капітального ремонту в більшості ситуацій буває досить виконати візуальний огляд несучих конструкцій. З іншого боку, при реконструкції будівлі, зміні призначення приміщення і інших аналогічних роботах, пов'язаних зі збільшенням навантажень на конструкції, виконується більш точне інструментальне вивчення.

Зазвичай для обстеження перекриттів виконуюється розтин, проводяться лабораторні дослідження зразків, обчислюється загальна несуча здатність кожного перекриття. Дуже ретельно оглядаються основні та другорядні балки, прогони, опори і всі інші елементи конструкції. Основне завдання при обстеженні на цьому етапі - виявлення тріщин і інших дефектів, визначення прогинів, оцінка стану перекриттів в місцях примикання до стін. Конструкції також перевіряються на наявність хиткості. 

perekrytiya3

perekrytiya1

perekrytiya2

За результатами обстеження перекриттів будинків і споруд складається комплект документації, куди, зокрема, входить план конструкцій з відмітками про місця розтинів і описами виявлених пошкоджень і дефектів.

Обстеження перекриттів дуже важливо виконувати при вирішенні наступних завдань:

  • модернізації виробництва та встановлення нового промислового обладнання;
  • проведенні реставраційних та відновлювальних робіт на культурних об'єктах (найчастіше - дерев'яного типу);
  • при розгерметизації стін;
  • при збільшенні кількості деформацій і відсутності достовірних даних про можливі навантаження на перекриття. 

Відзначимо, що найчастіше дослідження міцності горизонтальних внутрішніх захисних конструкцій при модернізації будівлі має сенс виконувати до обстеження фундаменту, так як негативне експертне рішення в цьому випадку буде означати економію на дорогих і досить тривалих роботах. Крім того, обстеження перекриттів часто пов'язано із перевіркою працездатності інженерних систем будівлі, так як часто дефекти в одній сфері викликають складності в іншій.

Замовити зворотній дзвінок