+38 (044) 338-6000

Обстеження стін

Обстеження стін

Обстеження стін в загальному випадку проводиться з тих же причин, що і обстеження інших несучих і огороджувальних конструкцій будівель і споруд. Однак є область, при якій саме обстеженню стін присвячується досить велика увага, так як результати подібної експертизи мають дуже важливе значення для подальших планів по експлуатації будівлі. Ця сфера - обстеження будівель після аварій, стихійних лих чи інших надзвичайних ситуацій (у тому числі, в результаті дії третіх осіб).

На аварійно-небезпечних спорудах (зокрема, пошкоджених будівлях або інженерних спорудах) обстеження стін проводиться з дуже важливими змінами в порядку роботи: з огляду на потенційну небезпеку обвалення, потрібно дуже ретельне і скрупульозне дотримання техніки безпеки. Як правило, в таких ситуаціях створюється спеціальна комісія, яка проводить роботи - і включення в цю комісію визнаних експертів є просто обов'язковим фактором успіху обстеження.

Як в описаних, так і в загальних випадках обстеження будівель і споруд має на увазі пошук дефектів, вивчення і опис їх особливостей (наприклад, характеру тріщин - по швах або масиву, наскільки давні, наскрізні чи ні), визначається ступінь зносу кладки, вивітрювання розчину, тип деформацій з візуального і інструментального дослідження тріщин (зокрема, з установкою маяків). 

stena1

stena2

stena3

Для обстеження стін дуже важливим аспектом в деякі моменти є обстеження фундаменту, вимір просідання будівель і споруд, і зрушення грунту (і, відповідно, деформації опор). При відсутності таких даних можлива екстраполяція на основі непрямих ознак, яка може виконуватися з дуже високою точністю або при дорогому комп'ютерному моделюванні (як правило, використовується виключно на об'єктах підвищеної відповідальності через трудомісткість), або на підставі експертного висновку досвідчених фахівців. Паралельно досліджується крен стін будівлі за допомогою простих механічних схилів, а також ряду методик, що дозволяють провести дослідження в умовах вітру і при інших несприятливих факторах.

Тому необхідно викликати експертів для обстеження будівель і споруд. Комплексне обстеження будівлі також дозволяє припускати вплив просідання фундаменту самої будови і близько до нього розташованих конструкцій на подальші питання експлуатації. 

Замовити зворотній дзвінок