+38 (044) 338-6000

Отримання містобудівних умов

Узгодження і отримання містобудівних умов і обмежень

До недавнього часу замовник, що мав рішення на відведення ділянки, для того, щоб отримати вихідні показники для проекту, був змушений чекати отримання згоди міської мерії на будівельний процес. Тільки тоді він міг починати процес збору вихідних даних, отримання ТУ, планувального завдання, і займатися проектом. Згідно з нововведеннями закону деякі процедури значно спростилися, а саме: рішення влади міста на дозвіл будівництва та архітектурно-планувальне завдання. Тепер потрібно отримати всього лише один документ - містобудівні умови і обмеження. Він являє собою суму умов і вимог для проектування, також будівництва, що стосуються дозвільної документації, рельєфу і щільності споруди, благоустрою, відступ будинків від червоної лінії і інші норми затверджені державними органами.

Для отримання містобудівних умов і обмежень майбутнього будівництва необхідно подати графічну і текстовою частину розрахунків.

 1. Графічна частина, яка містить креслення:

Схематичне зображення експлуатації ділянки, що розробляється на погодженій топографо-геодезичної зйомці М 1: 2000, 1: 1000 або 1: 500 (в залежності від площі території). На схему наносяться:

 • планувальні обмеження відповідно містобудівній документації;
 • гранична площа забудови, благоустрою, інших видів використання (межі територій для розміщення забудови, благоустрою та інших видів використання);
 • транспортна розв'язка;
 • існуючі інженерні мережі;
 • майбутнє розміщення будівель і споруд;
 • обмеження щодо використання, що створювалися в період після затвердження містобудівної документації.

Ситуаційна схема розташування ділянки можливого будівництва, на яку наноситься зона впливу об'єкта містобудування в разі отримання дозволу забудови:

 • планувальні обмеження відповідно до містобудівної документації;
 • обмеження, щодо використання, які з'явилися в період після затвердження містобудівної документації;
 • гранична площа забудови, благоустрою, інших видів використання (межі територій для розміщення об'єктів забудови, благоустрою та інших видів використання);
 • запропоноване розташування будівель і споруд;
 • в'їзди-виїзди;
 • наявні інженерні мережі.

Схема (модель) об'ємно-просторового рішення наміру забудови (необов'язкове креслення).

Розробник містобудівного обґрунтування може розробляти додаткові графічні матеріали, які обґрунтовують, ілюструють або деталізують прийняті рішення, в довільному масштабі.

Отримання містобудівних умов і обмежень щодо земельної ділянки з усіма технічними умовами належить власнику земельної ділянки або особі / організації, у якій є рішення міськради на землю - це дозволяє дещо прискорити процедуру. Отримавши цей документ, замовник на його підставі розробляє проект і проходить стандартну процедуру з узгодження проекту.

Весь ланцюжок правових процедур, в тому числі, отримання містобудівних умов і обмежень, необхідних для початку проектних робіт, проводять на найвищому професійному рівні і в стислі терміни фахівці "КиївПроект".

Замовити зворотній дзвінок